Ивасишин Захар Явтухович

Материал из Офицеры русской императорской армии
Перейти к: навигация, поиск
Фото.jpg
  • Даты жизни: 01.10.1895 – 29.12.1976
  • Биография:
  • Прохождение службы:
  • Чины:
прапорщик - ?
  • Награды:
Георгиевский крест 4-й ст. № 888950
ИВАСИШИН Захар — 200 пех. Кроншлотский полк, мл. унтер-офицер. За выдающиеся подвиги храбрости и самоотвержения против неприятеля в боях. Награжден на основании п.п. 1 и 9 ст. 67 Георгиевского Статута (Патрикеев).
  • Судьба после 1917 года:
  • Дополнительная информация:
-Поиск ФИО по «Картотеке Бюро по учету потерь на фронтах Первой мировой войны 1914–1918 гг.» в РГВИА
-Ссылки на данную персону с других страниц сайта "Офицеры РИА"
  • Источники:
---
ІВАСИШИН Захар Явтухович (01.10.1895 - 29.12.1976) - сотник Армії УНР (підполковник в еміграції).
Народився у м. Чорне Подільської губернії. Закінчив учительську семінарію у Жванчику (1912), педагогічні курси у Майдані-Трепівському (1914), працював учителем у м. Балинці на Поділлі. 1.10.1915 р. був покликаний на військову службу до 40-го піхотного запасного полку в Одесі. У складі 200-го Кроншлотського полку брав участь у Першій світовій війні, був нагороджений відзнакою Святого Георгія (sic!) IV ступеня. Закінчив Віленське військове училище (Полтава, 01.02.1917 p.), потому служив у 417-му піхотному Луганському полку. Останнє звання у російській армії — прапорщик.
З 01.12.1917 р. — в українській армії. Навесні 1918 р. вступив до Радзивілівської кордонної бригади Окремого кордонного корпусу, у складі кордонних частин служив до 1923 року. У 1920 р. — старшина 6-ї Січовій дивізії, сотник. Закінчив Українську реальну гімназію ім. Т. Г. Шевченка у Калішу (1925), гідротехнічний відділ Української господарської академії у Подєбрадах (1930). Працював інженером.
З 1944 р. — на еміграції у Західній Німеччині. Викладав математику в Українській гімназії у м. Етлінген. З 1950 р. — на еміграції у США. У 1963—1975 pp. — видавець та головний редактор журналу «Тризуб» у Нью-Йорку, який продовжував традиції паризького видання «Тризубу» та був головним періодичним органом військової еміграції УНР в Америці. Після смерті 3. Івасишина видання «Тризуба» через кілька номерів припинилося. Похований у Баунд-Бруці, США.
ЦДАВОУ - Ф. 1075. - Оп. 1. - Спр. 67 - С 19-22; Тризуб. - 1977 - Ч. 81. - С 23; Некролог // Вісті Комбатанта. - Нью-Йорк. - 1977. - № 3. - С 82-83.
Тинченко Я. Офіцерський корпус Армії УНР (1917—1921). К., 2007.
  • Фотографии: